Referencje

Dzięki Systemowi St. Killians kościoły na całym świecie mogą palić świece wotywne w sposób bezpieczny i czysty.
Czy to duża katedra, odwiedzana co roku przez miliony turystów, czy świątynia parafialna – każdy kościół bardzo szybko dostrzega korzyści, jakie przynosi instalacja Systemu St. Killians.
Potwierdzają to referencje, które otrzymujemy od kościołów. Wybrane prezentujemy poniżej.
Zapraszamy do lektury.

Rekomendacja z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Częstochowa, Polska – 30 maja 2017

Sanktuarium Jasnogórskie od roku współpracuje z firmą St. Killians. Od dawna, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom pielgrzymów, poszukiwaliśmy odpowiedniej formy i możliwości palenia świec wotywnych na terenie Jasnej Góry. Obecne rozwiązanie, zaproponowane przez St. Killians, jest dla nas satysfakcjonujące, a współpraca układa się bardzo dobrze.

Z serdecznym pozdrowieniem
Szczęść Boże
Przeor Jasnej Góry
O. Marian Waligóra OSPPE

Rekomendacja z Katedry Narodzenia NMP w Tarnowie

Tarnów, Polska – 31 lipca 2015

Od kilku miesięcy w Bazylice Katedralnej w Tarnowie korzystamy z „Systemu Świec Wotywnych St. Killians”. System działa bez zarzutu i sprawdza się w praktyce. Budowa świeczników zapewnia estetykę i bezpieczeństwo. Świece nie dymią i nie niszczą ścian.

W ramach współpracy przedstawiciele firmy bez dodatkowych kosztów dbają o konserwację świecznika, dzięki czemu nie ma potrzeby dodatkowego zaangażowania parafii w utrzymaniu należytego porządku. Przedstawiciele firmy na telefon, w wybranym terminie dostarczają zamówione świece.

Ks. dr Adam Nita
Proboszcz Parafii Katedralnej w Tarnowie

Rekomendacja z Katedry Św. Patryka

Nowy Jork, USA – 27 kwietnia 2015

Drodzy!

W ciągu ostatnich kilku lat podjęliśmy decyzję o zmianie naszego poprzedniego systemu świec na system St. Killians. Nigdy nie byliśmy bardziej zadowoleni z podjęcia jakiejś decyzji!

Co roku odwiedza nas ponad 5 milionów osób i jest tradycją, by „zapalić świeczkę u św. Patryka”. Potrzebowaliśmy spokoju ducha, że świece, których używamy, można palić w sposób bezpieczny i czysty. Odkąd całkowicie wymieniliśmy poprzedni system na St. Killians, uszkodzenia spowodowane dymem świec należą do przeszłości.

System ten znacząco zwiększył przychody naszego kościoła i od pierwszego dnia przekroczył w tym względzie nasze oczekiwania.

System St. Killians jest świetny, podobnie jak usługi świadczone w ramach współpracy. Nasze relacje z tą firmą są wyjątkowe i z serca życzymy jej dalszych sukcesów. Gorąco polecamy St. Killians każdemu kościołowi.

Z poważaniem
Ks. Robert T. Ritchie, Rektor Katedry

Reference from St. Patrick & St. Colman’s Cathedral

Newry, Ireland – 1 February 2016

It was a blessed day that you came to visit Newry Parish. You convinced me on your first visit to change from the candelabra that consisted of electric bulbs to your candle system. Once I realised that there would be no smoke damage to the fabric of our beautiful Newry Cathedral, I had no hesitation. On your second visit the deal was sealed.

The people of Newry Cathedral Parish and the surrounding area are so pleased with the introduction of candles once more into our Cathedral. The numbers lighting candles has doubled since we introduced the new system.

St. Killian’s system is excellent, as their backup service and maintenance. We appreciate the friendship of the staff and their interest in us as a faith community. I have no hesitation in recommending this system for any Church.

Yours sincerely,
Very Rev. Canon Francis Brown
Administrator

Rekomendacja z Katedry Notre-Dame w Paryżu

Paryż, Francja – 30 listopada 2017

Katedra Notre-Dame w Paryżu to nie tylko budynek o historycznej wadze / historycznej wagi / obiekt historyczny wielkiej wagi, ale przede wszystkim „dom Boga i mieszkanie ludzi”. Ten klejnot gotyckiej architektury żyje dzięki wierze, modlitwie i oddaniu wiernych.

Niedawno odważyliśmy się na podjęcie przygody z firmą St. Killians, oferującą przyjazny dla środowiska, a przede wszystkim innowacyjny system świec wotywnych. System nie wytwarza dymu ani sadzy, emituje mniej ciepła i jest czystszy. Świeczniki są eleganckie i w doskonałej harmonii z otoczeniem.

Zapalenie świecy jest bardzo konkretnym gestem modlitwy, ponieważ przynosi światło, oświeca i wyraża to, co jest dla nas ważne. W Katedrze Notre-Dame w Paryżu z pewnością o wiele bardziej niż gdzie indziej muszą być spełnione pewne wymagania, dlatego jesteśmy zadowoleni z St. Killians. Życzymy firmie dalszych sukcesów i gorąco polecamy ten system świec każdemu kościołowi.

Biskup Patrick Chauvet
Rektor Katedry Notre-Dame

Rekomendacja z Katedry w Galway

Galway, Irlandia – 7 stycznia 2016

Od pięciu lat korzystamy w Katedrze w Galway z systemu St. Killians i jesteśmy nim zachwyceni. Członkowie naszej parafii, wierni i odwiedzający nasz kościół uwielbiają te świece. Pracownicy zatrudnieni w naszym kościele uważają, że system jest łatwy w obsłudze, czysty i bezpieczny. Ogólnie świece St. Killians znacznie poprawiły sytuację w naszej katedrze poprzez redukcję dymu oraz zwiększając przychody ze sprzedaży świec.

Usługi świadczone przez firmę i opieka, jaką jesteśmy otoczeni, są na najwyższym poziomie.
W tych okresach roku, gdy potrzebujemy większej ilości świeczników, są nam zawsze udostępniane, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Bez wahania rekomenduję system St. Killians i już teraz cieszę się z kolejnych lat współpracy.

Z wyrazami szacunku
Kanonik Peter Rabbitte PP, VF

Rekomendacja z Sanktuarium NMP Królowej Irlandii w Knock

Knock, Irlandia – 13 stycznia 2016

Sanktuarium w Knock zaczęło niedawno korzystać z Systemu Świec Wotywnych St. Killians w różnych kościołach znajdujących się na terenie sanktuarium. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z usług St. Killians, a szczególnie ze spersonalizowania wyglądu świeczników i dopasowania ich do danej lokalizacji.

Ze względu na duże powodzenie tych pierwszych instalacji i nasze zaufanie do ich bezpieczeństwa, po raz pierwszy podjęliśmy decyzję o zainstalowaniu systemu świec St. Killians w naszej odnowionej bazylice. Okazało się to wielkim sukcesem i jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej decyzji.
W przyszłości będziemy nadal korzystać z systemu w naszym sanktuarium i gorąco rekomendujemy go każdemu miejscu sprawowania kultu religijnego.

Z wyrazami szacunku
Ks. Richard Gibbons, P.P.
Rektor Sanktuarium w Knock

Rekomendacja z Katedry Św. Kolmana

Cobh, Irlandia – 22 stycznia 2016

Od momentu zainstalowania w listopadzie 2014 świeczniki zostały ciepło przyjęte zarówno przez parafian, jak i przez osoby odwiedzające nasz kościół. Zapalone świece na świecznikach w całej Katedrze podkreślają atmosferę modlitwy, co da się odczuć już wchodząc do kościoła. Co roku mamy w katedrze ponad 50 000 odwiedzających z całego świata.

W przeszłości miasto Cobh było głównym portem Irlandii i dla wielu Irlandczyków miejscem opuszczenia kraju. Dla odwiedzających katedrę wiele znaczy zapalić świecę dla uczczenia pamięci zmarłych członków rodzin, którzy wyemigrowali z Cobh, właśnie w tym miejscu, w kościele, do którego ich bliscy udali się na Mszę po raz ostatni w Irlandii, zanim wyruszyli w niepewną przyszłość. Wielu z nich nigdy już nie wróciło. Z tego powodu zwyczaj zapalania świecy jest szczególnie przejmujący.

Jestem bardzo zadowolony z profesjonalizmu i uprzejmości Państwa personelu, dlatego bez wahania rekomenduję świece St. Killians.

Chcę jeszcze dodać, że przychody ze świec bardzo pomagają w utrzymaniu katedry.

Szczęść Wam Boże!
Z poważaniem
Ks. John McCarthy, administrator katedry

Reference from St. Joseph’s Parish

Monaghan, Ireland – 16 December 2015

The Parish of Monaghan and Rackwallace started using the St. Killian’s Candle Burning system in June 2015. We installed systems in all our parish churches – St. Macartan’s Cathedral, St. Joseph’s Church and St. Michael’s Church, Ardaghey.

We are extremely happy with the system and the maintenance care we receive from the St. Killian team. I have no hesitation in recommending them to any place of worship.

Sincerely,
Patrick McGinn, Rev. Adm.

Reference from St. Peter’s Cathedral

Belfast, Ireland

I have seen the introduction of St Killian’s shrine candles in many churches in the
Diocese and I was pleased to see them in the Cathedral when I was appointed here. The shrines themselves blend well with the decor of St Peter’s which is remarkable because they also equally blend in with the style of newer churches.

Parishioners and visitors find them easy to use, the sacristan finds them easy to maintain and I find myself without the worry of fire which was a concern for me when I used previous shrines.

The service provided to us by St Killian’s is prompt and efficient and the staff is willingly on hand when help or advice is needed; I look forward to that continued relationship. I heartily recommend St Killian’s to every church.

Very Rev. Martin Graham
Administrator

Rekomendacja z Kaplicy Św. Pawła (St. Paul’s Chapel), Ground Zero

Nowy Jork, USA – 21 maja 2015

Kaplica św. Pawła zaczęła korzystać z Systemu Świec Wotywnych St. Killians w czerwcu 2014 r. W którymś momencie dostrzegliśmy, że przy ponad milionie odwiedzających rocznie nie możemy dłużej zostać przy naszym tradycyjnym systemie świec – zanieczyszczenia sadzą i stłuczki szkła są zbyt duże i sprawiają, że utrzymanie systemu jest trudne. Wprowadzenie Systemu St. Killians całkowicie rozwiązało te problemy – system okazał się szczególnie wydajny, funkcjonalny i pozwalał zaoszczędzić czas.

Dodając do tego zindywidualizowany wygląd świeczników, dopasowany do wnętrza, instalacja systemu przyczyniła się do podniesienia walorów estetycznych Kaplicy Św. Pawła. Z przedstawicielami firmy świetnie się współpracuje – wykazują się otwartością, troską i dokładnością. Polecamy St. Killians bez wahania.

Z poważaniem
Ks. proboszcz Daniel Simons
Dyrektor ds. Liturgii, Gościnności i Pielgrzymek

Reference from Cathedral of St. Mary & St. Anne.

Cork, Ireland – 21 November 2015

This letter is to give testimony to the St. Killian’s Candle Burning System. They were introduced to the Cathedral of St. Mary & St. Anne nearly two years ago. The candelabras are very elegant in appearance, the candles burn efficiently and there is no harmful smoke that would damage the environment of the Church. The candelabras are cleaned and maintained by the company which is of great benefit to anyone using them. The people working for the company are very approachable and contactable at all times. Economically this new system has worked out very beneficially for us. Therefore I would have no hesitation in recommending this system and company to other Parishes.

Yours sincerely,
Fr. Ted Sheehan Administrator.

Reference from Cathedral of St. John the Baptist

Savannah, GA, USA – April 27, 2015

I first saw the St. Killian’s votive candle system on a visit to New York and St. Patrick’s Cathedral two years ago. I liked the look of them and I took a few pictures to bring home. After further investigation I became convinced that the St. Killian’s votive candle stands would be much easier to maintain, would reduce the amount of daily work, changing and replacing votive candles, and would allow us to have more candles each day for the devotional use of our visitors. Because our Cathedral has over 250,000 visitors per year, I thought the St. Killian’s system was the right fit for us.
In the first year of their installment, I have been very pleased with the votive candles. We have found that they are much easier to service and maintain, and easier for visitors and parishioners to use.
We have also been very pleased with the additional revenue which the votive candle stands generate. But still, it is the beauty of them that makes me happiest. We have a very beautiful Cathedral, and they have been a nice addition.
I would recommend the St. Killian’s votive candle stands to any Church which is considering adding or changing their votive candle stands.

Sincerely,
Rev. J. Gerard Schreck, JCD
Rector

Reference from Cathedral Church of Our Lady of Good Aid

Motherwell, Scotland – 28th January 2016

Just wanted to write a few words of appreciation for installing your new candelabra votive stands in our Cathedral last year. I think the overwhelming response would be about the appearance of the candelabras in the Cathedral – a huge improvement on what had been in position for many, many years! I think we also see your system as a safer and more secure option for our Cathedral. The maintenance is so much more easier for us than the previous system but I think the appearance, the look, is what makes your votive candelabras a winner for our Cathedral. Should also like to add that the personal touch and your follow-up service has been a big plus for us. In short, St. Killian’s Candle Company has added to the beauty and good appearance of our Cathedral and has helped the devotional life of our people.

Yours Sincerely,
Monsignor Thomas Canon Millar, V.G.

Reference from St. Andrew’s Cathedral

Glasgow, Scotland – 2012

Thank you for coming to visit us in Glasgow recently. It was a pleasure finally to meet you after some two and half years of doing business with you.

As you know we started using your candle system not long after our major refurbishment, at a time when it was important for us to find a way os using votive candles that was both safe and clean. We are now confident that with St. Killians we have a burning system that meets our requirements: our new paintwork is unmarked, fire risk is virtually eliminated, maintenance is much reduced and waste is easily managed. You have been very helpful in providing advice and backup during this period and your visit last week confirmed our confidence in your ongoing support.
I can wholeheartedly recommend St. Killians and look forward to continuing our good relationship.

Yours Sincerely,
Monsignor Christopher McElroy
Administrator

Rekomendacja z Katedry Św. Franciszka Ksawerego

Adelaide, Australia – kwiecień 2017

My – parafia katedralna w Adelaide, jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsi na półkuli południowej zainstalowaliśmy System Świec Wotywnych St. Killians w Katedrze św. Franciszka Ksawerego.

Kwestie bezpieczeństwa i praktyczności, z jakimi zmagaliśmy się przy naszych poprzednich świecznikach, skłoniły nas do poszukiwania alternatywnego rozwiązania, które dałoby nam spokój ducha i zmniejszyło zakres pracy. W ten sposób trafiliśmy na St. Killians. Na stronie internetowej St. Killians znaleźliśmy szczegółowe opisy i filmy wideo, więc jeszcze przed zamówieniem systemu byliśmy pewni, że właśnie tego szukamy.

W listopadzie 2016 r. przybyły nasze trzy świeczniki razem z paletą świec – teraz stanowią centralny element w naszej Katedrze. Współpraca z firmą St. Killians była prawdziwą przyjemnością, a wsparcie, jakie otrzymywaliśmy przed i po zakupie, było wzorowe. Nasi parafianie bardzo pozytywnie przyjęli nowy system i cieszyli się tą zmianą na lepsze.

Z poważaniem
JE Ksiądz Biskup Philip Wilson
Arcybiskup Adelaide