Najczęściej Zadawane Pytania i Odpowiedzi

Czym System St. Killians różni się od innych systemów świec wotywnych?
System St. Killians to innowacyjny, opatentowany, czysty, bezpieczny i ekologiczny system świec wotywnych.
Ile to będzie kosztować?

Sam świecznik wotywny NIC nie kosztuje – jest użyczany kościołowi w bezpłatną dzierżawę* po zakupie określonej ilości świec. Świecznik jest użyczany na czas nieokreślony, o ile będą na nim używane świece wotywne St. Killians.

Czy przychody w naszym kościele wzrosną, jeśli zainstalujemy System St. Killians?

System St. Killians okazał się dobrym sposobem generowania dodatkowych przychodów dla parafii. Ludzie zazwyczaj wykazują się dużą hojnością przy zapalaniu świec wotywnych. Pomaga w tym także umieszczenie na świeczniku informacji z sugerowaną wysokością ofiary.

Czy świeczniki są zabezpieczone przed kradzieżą?

Zawsze, gdy w grę wchodzą pieniądze, istnieje ryzyko kradzieży. Jednak zaprojektowaliśmy skarbony przy świecznikach w taki sposób, by to ryzyko ograniczyć do minimum.

Co się dzieje, gdy szklany klosz się stłucze lub gdy ktoś go ukradnie?

Takie przypadki należą do rzadkości. Dożywotnia Gwarancja, jaką oferujemy wszystkim kościołom, jest rozwiązaniem tej sytuacji. Szklane elementy systemu są udostępniane i wymieniane za darmo.

Nasi parafianie i osoby odwiedzające nasz kościół lubią obecny system

Zmiany bywają trudne. Jednak gdy parafianie będą poinformowani o tym, że St. Killians jest systemem czystszym i o wiele bezpieczniejszym, będą chcieli dokonać takiej zmiany.

Czy każdy, kto zapali świecę, zapłaci sugerowaną ofiarę?

Zawsze znajdą się osoby, które zapalą świecę, nie płacąc za nią. Jednak doświadczenie pokazuje, że zdecydowana większość płaci sugerowaną ofiarę, co rekompensuje brak ofiary tych nielicznych osób, które nie płacą za świece.

Kto czyści zabrudzone szkło?

Każdemu kościołowi oferujemy bezpłatną usługę czyszczenia szkła. W ramach tej usługi dostarczamy do kościołów czyste szkło zgodnie z zapotrzebowaniem, a odbieramy i myjemy brudne.

Ile czasu zajmuje czyszczenie świecznika?

System St. Killians został zaprojektowany w taki sposób, by był łatwy w obsłudze, dlatego serwisowanie (czyszczenie) świecznika zajmuje nie więcej niż 15 minut. Wszystkie materiały serwisowe są udostępniane kościołom bezpłatnie. Na naszej stronie internetowej w zakładce „Serwis” przygotowaliśmy film pokazujący krok po kroku, jak serwisować świecznik

Korzystamy ze świeczników elektrycznych. Dlaczego mielibyśmy je zastępować innym systemem?

Dla wielu ludzi ma ogromne znaczenie, że mogą zapalić w kościele prawdziwą świecę wotywną. Jednak kościoły zrezygnowały z używania tradycyjnych świec na rzecz elektrycznych świeczników, z uwagi na zniszczenia, jakie palenie świec powodowało w kościele: brudne od dymu ściany, poczerniałe sufity, plamy z wosku na podłodze.
Dzięki Systemowi St. Killians i korzyściom, jakie niesie, wiele kościołów powraca obecnie do zwyczaju palenia prawdziwych świec wotywnych.

Jak często trzeba zmieniać wodę w tacy?

Nie ma potrzeby wymiany wody, wystarczy ją uzupełniać do odpowiedniego poziomu, gdy zacznie wyparowywać. Należy jedynie regularnie (w zależności od ilości spalonych świec) wyjmować z tacy pozostałości parafiny.

Co w sytuacji, gdy będą nam potrzebne części zamienne? Czy są dostępne?

Oczywiście, że tak. St. Killians oferuje dożywotnią gwarancję na wszystkie świeczniki. Jeśli będą potrzebne jakieś części zamienne, St. Killians dostarczy je bezpłatnie.

*Bezpłatna dzierżawa podlega Warunkom współpracy St. Killians.