Korzyści Systemu Świec Wotywnych

Świecznik jest użyczany w bezpłatną dzierżawę*

St. Killians użycza kościołom świeczniki w bezpłatną dzierżawę, przy zakupie określonej ilości świec.

* Bezpłatna dzierżawa podlega Warunkom współpracy St. Killians.

Czystość – bez sadzy i dymu

Okopcone ściany i sufity, poczerniałe od sadzy figury i obrazy, powracająca konieczność czyszczenia i renowacji oraz związane z tym koszty to problemy, z jakimi od dawna zmagają się kościoły używające tradycyjnych świec wotywnych.
Bezsadzowy System Świec Wotywnych St. Killians jest innowacyjnym i bezpiecznym rozwiązaniem dla kościołów. Świece St. Killians są produkowane z czystej, trzykrotnie rafinowanej parafiny, dzięki czemu w trakcie spalania nie emitują cząsteczek sadzy. Dzięki specjalnie zaprojektowanym szklanym kloszom świece zagaszają się same, nie ma więc potrzeby gaszenia ich pod koniec dnia lub po mszy, a sposób gaśnięcia eliminuje powstawanie dymu.

Brak odpadów w postaci plastikowych i aluminiowych kubeczków

Użycie szklanych kloszy w systemie St. Killians zamiast tradycyjnych plastikowych kubeczków było początkowo podyktowane wyłącznie względami bezpieczeństwa, natomiast dziś stanowi kluczowy element systemu. Dzięki wyeliminowaniu plastiku chronimy naszą planetę – każda świeca St. Killians to o jeden plastikowy odpad mniej na składowiskach.

Bezpieczeństwo – płomień świecy jest zawsze chroniony

System Szkła St. Killians to opatentowany system szklanych kloszy o trzyczęściowej budowie. Zewnętrzny, kolorowy klosz jest zamocowany na świeczniku. Szkło środkowe chroni kolorowy klosz przed zabrudzeniami woskiem. Świecę umieszcza się w szkle wewnętrznym. Kiedy po ok. 60-90 minutach świeca się dopala, roztopiony wosk spada przez otwór w podstawie szklanego klosza. W tym momencie świeca gaśnie, a resztki wosku wpadają do tacy z wodą, gwarantującej całkowite zagaszenie.

System przyjazny dla środowiska

Świece St. Killians palą się w szklanych kloszach, bez konieczności używania plastikowych czy metalowych kubeczków. Każda świeca St. Killians pomaga chronić środowisko, przyczyniając się do redukcji zużycia plastiku na świecie.
Wszystkim Klientom St. Killians oferujemy bezpłatną usługę czyszczenia szklanych elementów. Kiedy szkło ulegnie zabrudzeniu, organizujemy wysyłkę czystego szkła i odbiór brudnego szkła do czyszczenia.

Estetyczny wygląd – bez plam z wosku

Świece St. Killians palą się w szklanych kloszach aż do momentu zagaszenia, dzięki czemu świecznik przez cały czas użytkowania zachowuje estetyczny wygląd, a podłoga nie brudzi się woskiem.
W ramach współpracy z parafią dostarczamy także zapalarki do świec, by nie było potrzeby zapalania jednej świecy od drugiej.

Generator przychodów

Od zawsze było dla nas ważne, by pomagać kościołom w realizacji ich zadań. Właśnie dlatego sugerujemy konkretną wysokość ofiary za świece, kiedy kościoły decydują się na instalację naszego systemu. Doświadczenie, jakie zdobyliśmy współpracując z kościołami na całym świecie, daje nam rozeznanie, jakie są potrzeby kościołów oraz ile ludzie (wierni/pielgrzymi/turyści) są w stanie ofiarować na kościół. Widzimy, że dzięki naszej pomocy przychody ze świec w kościołach wzrastają średnio o ok. 75%. Ma to dla nas duże znaczenie, ponieważ rozumiemy, że dzięki tym dodatkowym środkom kościół może zrealizować dodatkowe zadania.

Łatwa obsługa

Szanujemy cenny czas każdej osoby uczestniczącej w sprzątaniu i utrzymaniu kościoła. Dlatego zaprojektowaliśmy nasze świeczniki w taki sposób, by były łatwe w obsłudze, a czyszczenie nie zajmowało dużo czasu.
Wszystkim klientom St. Killians oferujemy bezpłatną usługę czyszczenia szkła.
Informacje na temat serwisowania świecznika oraz film demonstracyjny można znaleźć tutaj oraz w zakładce „Serwis”. Głównym elementem serwisowania jest wyjmowanie pozostałości parafiny ze świecznika dwa razy w tygodniu oraz dopilnowanie, by poziom wody w tacy wynosił ok. 5 cm.

Dożywotnia Gwarancja

Wszystkim naszym Klientom oferujemy Dożywotnią Gwarancję, zapewniającą pełną naprawę / wymianę uszkodzonych części.

Samogaszące świece

Ten element ma dla nas ogromne znaczenie. Zaprojektowaliśmy System St. Killians, by świece wotywne można było palić w kościołach w sposób czysty i bezpieczny, bez ryzyka zaprószenia ognia i obawy o brudne od sadzy, zadymione wnętrza.
Lecz za stworzeniem systemu kryło się także nasze pragnienie, by dać ludziom możliwość, by zostawiali swoje intencje w kościele, Bożym Domu, w postaci płonących świec.

Każda świeca wotywna jest wyjątkowa, niezależnie od tego, jaki był powód, dla którego ktoś ją zapalił. Każda świeca oznacza jakąś intencję… Właśnie ze względu na te intencje chcieliśmy, by świece paliły się bez przeszkód i bez konieczności wcześniejszego gaszenia z troski o bezpieczeństwo. Stąd w systemie element samozagaszania. Dzięki niemu każda świeca może bezpiecznie palić się aż do samego końca dla intencji, w której została zapalona.