W JAKI SPOSÓB POWSTAŁ SYSTEM ŚWIEC WOTYWNYCH SAINT KILLIANS

Właściciele Saint Killians  Michael Murphy i Michael Barrett widząc zniszczenia jakie spowodowały tradycyjne świeczniki w kościołach i katedrach postanowili opracować bezpieczniejszy, czystszy, przyjazny środowisku system umożliwiający palenie świec w świątyniach.

Główne problemy jakie stwarzają tradycyjne świeczniki to zagrożenia pożarowe, które mogły spowodować w kościołach poważne uszkodzenia  konstrukcyjne,  a także trudne do usunięcia szkody wyrządzone przez sadzę i dym. Twórcy Systemu Saint Killians włożyli wiele wysiłku w wypracowanie systemu, który rozwiąże problemy,  z którymi borykają się kościoły na całym świecie.

Prace nad Systemem Świec Wotywnych St Killian’s  trwały ponad siedem lat, w ciągu tego czasu przeprowadzono wiele badań i testów, wielokrotnie został on udoskonalony. Opracowany System pozwolił całkowicie wyeliminować problem zniszczeń i zabrudzeń spowodowanych przez dym i sadzę, a zagrożenia pożarowe są już przeszłością dla kościołów, które stosują System Świec Wotywnych St. Killians.

 

wierni zapalają bezpieczne świeczki na świeczniku wotywnym
świecznik wotywny w kościele

O SAINT KILLIANS

Jesteśmy autorem, producentem i dystrybutorem Systemu Świec Wotywnych Saint Killians.
Nasza główna siedziba znajduje się w Tipperary w Irlandii. Nasze biura znajdują się również w Dublinie, Belfaście, Glasgow, Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie, Paryżu. Nasi dystrybutorzy działają także w Hiszpanii,  Portugalii i Polsce.

Naszą pasją jest perfekcja,  dlatego z wielkim oddaniem pracowaliśmy nad stworzeniem najbezpieczniejszego, najczystszego i najbardziej ekologicznego Systemu Świec Wotywnych  na świecie.

 

 

Wyjątkowe zalety
Systemu Świec Wotywnych St Killians

 

Naturalne światło świec

Od wieków palenie świec jest nieodzownym symbolem naszej wiary, podkreśla się duże znaczenie „żywego płomienia”. Możliwość zapalenia świecy jako świadectwa wiary, w akcie dziękczynnym czy błagalnym jest dla wiernych bardzo ważne.

Proponowany przez nas system pozwala na bezpieczną i wygodną kontynuację tej tradycji.

Nigdy więcej niekontrolowanych płomieni

System Świec Wotywnych St Killian’s zapewnia możliwość  palenia świec w sposób bezpieczny i czysty.   W tym opatentowanym systemie płomień jest chroniony cały czas. Świeca izolowana jest  w specjalnie  zaprojektowanym szkle, po 90 minutach gaśnie automatycznie,  a pozostały wosk spada do pojemnika z wodą.

Nigdy  więcej dymu i  sadzy

Tradycyjne świeczniki powodują trwałe uszkodzenia ścian i sufitów dymem i sadza. Usuwanie powstałych zabrudzeń jest bardzo kosztowne. Nasz system nie generuje sadzy ani dymu co zostało potwierdzone certyfikatem niezależnego laboratorium.

 

Nigdy więcej nieestetycznych zabrudzonych świeczników

Podstawa świecznika St Killian’s została zaprojektowana tak, aby zapewnić łatwe użytkowanie. Wystarczy  włożyć świecę do opatentowanej szklanej tuby, która chroni przed rozlewaniem się wosku, dzięki temu świecznik pozostaje czysty i estetyczny przez cały czas.

 

Zniszczenia i zabrudzenia ściany spowodowane przez tradycyjny świecznik

Zniszczenia i zabrudzenia ściany spowodowane przez tradycyjny świecznik.

Dożywotnia Gwarancja

W 2014 roku wprowadziliśmy DOŻYWOTNIĄ GWARANCJĘ na wszystkie nasze świeczniki. Dożywotnia gwarancja obejmuje wszystkie elementy świecznika, które w razie potrzeby będą bezpłatnie naprawiane lub wymieniane.

Wszystkie kościoły, które korzystają z Systemu St. Killians objęte są naszą szczególną opieką. Służymy pomocą w każdej sytuacji.

Poprzez dożywotnią gwarancję potwierdzamy najwyższą jakość naszych produktów.

 

 

Czyszczenie Świecznika

Utrzymanie świecznika w czystości oraz usuwanie rozlanego wosku zawsze było problemem dla kościołów. W St Killians  zaprojektowaliśmy świecznik w taki sposób, że utrzymanie go w czystości jest bardzo łatwe.  Zapewniamy bezpłatny serwis świecznika w ramach umowy na dostawę świec.  Nasz przedstawiciel czyści świecznik, wymienia szklane tuby na czyste, usuwa resztki parafiny z tacki oraz dba stałą dostępność świec.

 

 

Czyszczenie Szkła

Po pewnym czasie spalające się świece pozostawiają warstwę wosku na szklanej tulejce utrzymującej świece.
Podczas serwisowania zapewniamy wymianę całego zestawu szkła na czyste. System Świec wotywnych Saint Killians jest bardzo łatwy w obsłudze.

 

The St. Killians Candle Burning System – easy to maintain

czyszczenie świecznika wotywnego
rodzina zapala świeczki w kościele - świecznik wotywny

Przyjazny środowisku

Kiedy świeca gaśnie, parafina zamieniona w stan ciekły przemieszcza się w dół do zbiornika z wodą, gdzie zastyga i w takiej postaci jest łatwy do usunięcia.

Po spalonej świecy nie ma odpadów w postaci pojemniczków z tworzywa sztucznego czy metalu –  pozostaje czyste  miejsce gotowe do przyjęcia nowej świecy, a wszystkie resztki parafiny są przez nas odbierane i poddane recyklingowi.
Brak innych odpadów.

 

Łatwa instalacja

Świeczniki dostarczane są złożone i gotowe do użycia. Każdy świecznik jest wyposażony w kółka z hamulcami i samopoziomujące się stabilizatory.